واگذاری خدمت کارت هوشمند ملی به دفاتر پیشخوان دارای صلاحیت
واگذاری خدمت کارت هوشمند ملی به دفاتر پیشخوان دارای صلاحیت

به گزارش ایمنا، تورج حاجی‌رحیمیان امروز در حاشیه همایش هم‌اندیشی دفاتر پیشخوان ارائه‌دهنده خدمات هویتی گفت: اداره کل ثبت احوال با توجه به شرایط برخی از دفاتر پیشخوان دولت، اکثر خدمات عمومی خود به جز خدمات خاصی که با چالش‌های دادگاهی و حل اختلاف مواجه هستند را به این دفاتر واگذار کرده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۸ وظیفه‌ی ثبت احوال از جمله درخواست صدور کارت ملی و شناسنامه المثنی به دفاتر پیشخوان واگذار شده، افزود: امروز در همایش هم اندیشی با مدیران تعدادی از دفاتر پیشخوان، انتظارات ثبت احوال از آنها و مسائل و مشکلات این دفاتر چون تعرفه‌ها و تجهیزات مطرح شد و مورد تبادل نظر قرار گرفت.
مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از کارهای اساسی ما موضوع کارت‌های هوشمند ملی است، تصریح کرد: از آنجایی که صدور این کارت‌ها نیاز به بستر و تجهیزات خاص دارد لذا از دفاتر پیشخوان خواستیم که خود را با ثبت احوال در این راستا همگام کرده و مجهز کنند تا انشاالله بتوانیم در آینده‌ای نزدیک صدور کارت هوشمند ملی را در استان فعال کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با پیش‌قدم شدن دفاتر پیشخوان و همکاری این بخش با ثبت احوال و اداره پست، می‌توان خدمت کارت هوشمند ملی را بدون اینکه مردم با ازدحام جمعیت روبرو شوند به آنها ارائه کرد و انشاالله این اقدام را از پایان امسال آغاز کرده و در سال ۹۳ بتوانیم تعداد زیادی را تحت پوشش قرار دهیم.
حاجی‌رحیمیان تصریح کرد: تاکنون به ۲۰ دفتر پیشخوان مجوز داده‌ایم که ۱۰ تا از آنها فعال هستند و بقیه هم در حال تایید نهایی است و درصدد هستیم که تعداد آنها را افزایش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: خدمات ثبت احوال با سایر ارگان‌ها فرق دارد و یک سری محدودیت‌های قانونی برای آنها مطرح است چراکه همه‌ی خدمات این بخش هویتی و امنیتی می‌باشد.
مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان اظهارداشت: ثبت احوال مرزبان هویت ایرانیان است لذا تاحدودی مجبور هستیم در زمینه واگذاری خدمات خود به دفاتر پیشخوان، مقداری حساسیت نشان دهیم و مطمئن باشیم که این هویت جابه جا نمی شود.
وی تاکید کرد: در بحث کارت ملی هوشمند اعلام کرده‌ایم که هر دفتر پیشخوانی که آمادگی داشته باشد و خود را تجهیز کند، می‌تواند با رعایت چارچوب‌های ثبت احوال، تفاهم نامه همکاری با این اداره کل را امضا کند.
گفتنی است، در حاشیه همایش دفاتر پیشخوان ارائه‌دهنده خدمات هویتی از اسناد سجلی آیت الله شمس آبادی، آیت الله خادمی، آیت الله ادیب و صغیر اصفهانی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان، مدیرکل ثبت احوال استان و مدیرکل فن آوری اطلاعات استانداری اصفهان رونمایی شد.

پرچم جمهوری اسلامی ایران
بالای صفحه
برو به بالای صفحه
دسترسی سریع