عادی شدن خدمات سازمان ثبت احوال در سراسر کشور
عادی شدن خدمات سازمان ثبت احوال در سراسر کشور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: اکنون ارائه خدمات ثبت احوال به روال عادی و پیش از شیوع ویروس کرونا بازگشته و مردم می‌توانند برای دریافت خدمات به اداره‌های ثبت احوال مراجعه کنند.

سیف الله ابوترابی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان ثبت احوال برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از هموطنان خواسته بود برای موارد فاقد فوریت نظیر تغییر نام، نام خانوادگی و تعویض شناسنامه به دفاتر ثبت احوال مراجعه نکنند.
وی ادامه داد: اکنون خدمات ثبت احوال با رعایت پروتکل بهداشتی اعلام شده و رعایت فاصله گذاری هوشمند انجام خواهد شد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرد: شرایط کنونی بر اساس پروتکل بهداشتی اعلام شده برای اقدامات ضروری نیز استفاده از استامپ را حذف کردیم و افراد هنگام اسکن اثرانگشت و امضای الکترونیکی باید از مایع ضدعفونی کننده استفاده کنند.
وی با بیان اینکه همه دفاتر به طور منظم ضدعفونی می‌شوند، گفت: دفاتر مربوط به سازمان ثبت احوال از ساعت ۷ تا ۱۴ آماده خدمات رسانی به شهروندان خواهند بود.
ابوترابی افزود: پایگاه اطلاعات جمیتی ثبت احوال قادر است در هر ثانیه ۶ تا ۱۰ هزار استعلام به صورت برخط از طریق دستگاه‌ها و نهادهای مختلف را پاسخ دهد. همچنین سازمان ثبت احوال به صورت برخط با ۲۰۰  دستگاه و نهاد متصل است و به استعلام های هویتی پاسخ می دهد.

پرچم جمهوری اسلامی ایران
بالای صفحه
برو به بالای صفحه
دسترسی سریع